Kupujemy samochód używany w Białymstoku

Rynek samochodów używanych rozwija się w naszym kraju dynamicznie. Ubiegły rok nie był wyjątkiem od tej reguły. W 2018 roku zarejestrowano 1,6 mln aut, kupionych z drugiej ręki. Rynek nowych samochodów jest napędzany przede wszystkim przez firmy i ich komercyjne wymagania. Natomiast statystyczny Kowalski, szukający auta na własne potrzeby – najprawdopodobniej poszuka samochodu używanego. Dużą popularnością w tej grupie cieszą się auta, pochodzące z Niemiec. Jednak, kupno samochodu używanego może być dużym ryzykiem. Polacy, poszukujący dla siebie czterech kółek na rynku wtórnym, za najlepsze źródło uważają krewnych oraz znajomych.

Nie kupować kota w worku

Ma to przede wszystkim tę zaletę, że sprzedający nie jest kimś anonimowym, a co za tym idzie, mamy do niego pełne zaufanie. W sytuacji kupna samochodu używanego do kogoś z naszego bliskiego otoczenia mamy pewność, że nie doszło do zaniżania przebiegu, jak również że historia napraw nie była fałszowana. Wymienione problemy to bardzo powszechne zjawiska, które w istotny sposób utrudniają nabywcom wybór odpowiedniego auta używanego.

Sposób na wiarygodność

Jednak, rynek usług z sektora samochodowego nie pozostał bierny w tej sytuacji. Ogromny popyt na weryfikację danych, jakie podają sprzedawcy czterech kółek na rynku wtórnym – stworzył realną potrzebę, by możliwe było sprawne i szybkie sprawdzenie stanu auta przed zakupem.
Dotyczy to zwłaszcza segmentu rynku samochodowego premium. Choć zdecydowana większość z mieszkańców naszego kraju nie przeznacza na zakup nowego pojazdu używanego więcej niż 10-20 tys. PLN, kupno BMW, Volvo lub modelu innej topowej marki z drugiej ręki może być bardzo dobrym posunięciem. Producenci samochodów z wyższej półki przykładają wielką wagę do tego, by klienci mieli jak najmniej złych skojarzeń oraz doświadczeń z ich samochodami. Oferta, z jaką wychodzi coraz większa liczba autoryzowanych serwisów – takich jak białostocki serwis Nord Auto – czyli kompleksowe sprawdzenie samochodu przed kupnem – jest jednym ze sposobów na budowanie możliwie pozytywnego wizerunku marki w oczach nabywców.
Ten trend przybiera dwie podstawowe formy: pierwsza to oferty sprzedażowe autoryzowanych partnerów danej marki; druga z kolei to propozycja dokładnych badań technicznych jeszcze przed zakupem.

Z drugiej ręki – jak nowy

Część serwisów zajmuje się kupnem i sprzedażą samochodów używanych poza podstawowymi usługami naprawczymi i diagnostycznymi. Decydując się na zakup w takim miejscu będziemy mogli mieć pewność, że parametry, jakie zostały zadeklarowane w ogłoszeniu – faktycznie odpowiadają rzeczywistemu stanowi określonego egzemplarza. Kupno od autoryzowanego pośrednika będzie także gwarancją, że samochód przeszedł dokładne testy, a wszystkie ewentualnie występujące usterki zostały starannie naprawione. Stwarza to bardzo korzystną sytuację dla wielu osób, którym marzy się dobry samochód, jednak dysponują ograniczonym budżetem. Bardzo często cztery kółka, jakie oferują sprawdzone i zaufane warsztaty, są w niemal idealnym stanie technicznym.

Zakupy bez ryzyka

Kolejną zaletą zlecenia sprawdzenia oferty, którą jesteśmy wstępnie zainteresowani – będzie także pewność, że historia auta od strony formalnej i prawnej jest bez zarzutu. Oszustwa podatkowe, lub wręcz sprzedawanie samochodów, które nie pochodzą z legalnych źródeł – to także zmora wszystkich, którzy szukają dla siebie samochodu na rynku wtórnym. Szczególnie dotyczy to modeli, które są sprowadzane z zagranicy.
Sprawdzenie samochodu przed zakupem będzie mądrym posunięciem, pozwoli zabezpieczyć się przed ewentualną nieuczciwością sprzedawcy oraz przysłowiowym kupowaniem kota w worku. Dlatego szczególnie nie warto żałować wydatków na tego typu usługi.

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również