Nowoczesne rozwiązania Volvo XC dla najwyższego bezpieczeństwa

 

Rozwój branży samochodowej miał ogromny wpływ na transport, logistykę czy inne branże. Wprowadzenie go do masowej produkcji, a także coraz większa popularność wśród społeczeństwa skłoniły producentów do zwiększenia bezpieczeństwa w oferowanych modelach. Volvo Car Corporation stworzyło pierwszy i najbardziej rozpowszechniony system bezpieczeństwa. Ich trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, są do dziś stosowane w prawie każdym modelu samochodu na świecie.

O tym, co jeszcze zapewnia nam bezpieczeństwo w samochodach tej marki, przeczytasz w dalszej części tego wpisu.

Pokonywanie zakrętów

Delikatny i gładki wjazd w każdy zakręt jest czynnikiem, na który każdy zwróci uwagę. Samochody z zawieszeniem pneumatycznym jak Volvo XC60, pokazują, że trudne warunki atmosferyczne lub kręta droga nie będzie już wyzwaniem. Większa przyczepność na pewno zwiększy komfort i doznania podczas długich podróży, mokrych czy oblodzonych nawierzchni czy w trakcie zwiększania prędkości.

Inteligentne rozwiązania pomogą wykrywać trudne warunki czy nietypowe zachowania, aby zachować nie tylko najwyższą jakość jazdy, ale i komfort jazdy. Bardzo przydatne będą tu też Aktywne Światła Drogowe, które dostosują się do warunków atmosferycznych, tak aby pokazać nam więcej po zmroku, ale i nie oślepić innych kierowców.

Systemy zastosowane w Volvo XC będą przede wszystkim ułatwiały utrzymanie samochodu na pasie ruchu. Rozwiązania takie jak City Safety czy Cross Traffic Alert wchodzące w wyposażenie Volvo XC40 będą wykrywać inne samochody nadjeżdżające z boku, pieszych, rowerzystów czy duże zwierzęta.

Pilot Assist, czyli półautonomiczny układ będzie wspomagać utrzymanie prędkości oraz zachowanie samochodu w środku pasa. Technologia coraz chętniej wspomaga producentów samochodów nie, tylko aby zapewnić nam lepiej spędzony czas, ale także coraz bezpieczniej przemierzać setki kilometrów dróg i autostrad.

Doskonałymi propozycjami jakie wspomagają kierowców podczas długich przejazdów to między innymi Driver Alert, mający na celu wykrycie zmęczenia i dekoncentracji kierowcy. Dodatkowo w przypadku XC60 zyskujemy układ EBL i system LDW.

Ten pierwszy informuje kierowców o nagłym hamowaniu, natomiast ten drugi ma na celu poinformowanie kierowcy o nagłej, niekontrolowanej zmianie pasa. Jednym z udogodnień jest tempomat adaptacyjny, który utrzyma stałą odległość od samochodu znajdującego się przed nami.

Przyjemność w parkowaniu

Coraz więcej aut ma w wyposażeniu różne systemy wspomagające nas w codziennych czynnościach. Jednym z nich jest funkcja Park Assist Pilot, wchodząca w skład XC90 – automatycznie parkująca w wolnym miejscu parkingowym.

Dla tych, którzy wolą parkować samodzielnie, z pomocą może przyjść kamera 360, która pozwoli dostrzec nam widok z martwych pól czy odległości do innych przeszkód. Doskonałym rozwiązaniem jest System BLIS, który zawczasu ostrzeże nas o niebezpieczeństwie w martwym polu, dzięki czemu unikniemy uszkodzenia auta.

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń 85 651 44 36
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 24 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/forms/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Nord Auto otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin