Nowoczesne rozwiązania Volvo XC dla najwyższego bezpieczeństwa

Rozwój branży samochodowej miał ogromny wpływ na transport, logistykę czy inne branże. Wprowadzenie go do masowej produkcji, a także coraz większa popularność wśród społeczeństwa skłoniły producentów do zwiększenia bezpieczeństwa w oferowanych modelach. Volvo Car Corporation stworzyło pierwszy i najbardziej rozpowszechniony system bezpieczeństwa. Ich trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, są do dziś stosowane w prawie każdym modelu samochodu na świecie.

 

O tym, co jeszcze zapewnia nam bezpieczeństwo w samochodach tej marki, przeczytasz w dalszej części tego wpisu.

 

Pokonywanie zakrętów

 

Delikatny i gładki wjazd w każdy zakręt jest czynnikiem, na który każdy zwróci uwagę. Samochody z zawieszeniem pneumatycznym jak Volvo XC60, pokazują, że trudne warunki atmosferyczne lub kręta droga nie będzie już wyzwaniem. Większa przyczepność na pewno zwiększy komfort i doznania podczas długich podróży, mokrych czy oblodzonych nawierzchni czy w trakcie zwiększania prędkości. Inteligentne rozwiązania pomogą wykrywać trudne warunki czy nietypowe zachowania, aby zachować nie tylko najwyższą jakość jazdy, ale i komfort jazdy. Bardzo przydatne będą tu też Aktywne Światła Drogowe, które dostosują się do warunków atmosferycznych, tak aby pokazać nam więcej po zmroku, ale i nie oślepić innych kierowców.

 

Systemy zastosowane w Volvo XC będą przede wszystkim ułatwiały utrzymanie samochodu na pasie ruchu. Rozwiązania takie jak City Safety czy Cross Traffic Alert wchodzące w wyposażenie Volvo XC40 będą wykrywać inne samochody nadjeżdżające z boku, pieszych, rowerzystów czy duże zwierzęta. Pilot Assist, czyli półautonomiczny układ będzie wspomagać utrzymanie prędkości oraz zachowanie samochodu w środku pasa. Technologia coraz chętniej wspomaga producentów samochodów nie, tylko aby zapewnić nam lepiej spędzony czas, ale także coraz bezpieczniej przemierzać setki kilometrów dróg i autostrad.

 

Doskonałymi propozycjami jakie wspomagają kierowców podczas długich przejazdów to między innymi Driver Alert, mający na celu wykrycie zmęczenia i dekoncentracji kierowcy. Dodatkowo w przypadku XC60 zyskujemy układ EBL i system LDW. Ten pierwszy informuje kierowców o nagłym hamowaniu, natomiast ten drugi ma na celu poinformowanie kierowcy o nagłej, niekontrolowanej zmianie pasa. Jednym z udogodnień jest tempomat adaptacyjny, który utrzyma stałą odległość od samochodu znajdującego się przed nami.

 

Przyjemność w parkowaniu

 

Coraz więcej aut ma w wyposażeniu różne systemy wspomagające nas w codziennych czynnościach. Jednym z nich jest funkcja Park Assist Pilot, wchodząca w skład XC90 – automatycznie parkująca w wolnym miejscu parkingowym. Dla tych, którzy wolą parkować samodzielnie, z pomocą może przyjść kamera 360, która pozwoli dostrzec nam widok z martwych pól czy odległości do innych przeszkód. Doskonałym rozwiązaniem jest System BLIS, który zawczasu ostrzeże nas o niebezpieczeństwie w martwym polu, dzięki czemu unikniemy uszkodzenia auta.

 

Dzisiejsza technologia bezpieczeństwa to nie tylko pasy czy poduszki powietrzne. Systemy wczesnego reagowania jak Forward Collision Warning, który ostrzega o możliwości czołowego zderzenia. A do tego Autobrake, chroniący nas przed uderzeniem w tył innego pojazdu czy system LKA wykrywający zjazd z pasa wspomagają kierowcę tak, aby jak najbezpieczniej dotarł do upragnionego celu. Wiele funkcji i systemów rozwiązuje problemy z parkowaniem czy przyczepnością. Nowoczesne auta Volvo tak jak seria XC na pewno wskazują dobry kierunek rozwoju, któremu można śmiało zaufać.

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również