Wulkanizacja opon w Białymstoku

Dobry stan opon jest kluczowy dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Dlatego też, w przypadku jakiejkolwiek awarii ogumienia, należy reagować błyskawicznie. Z pomocą przychodzą profesjonalne usługi wulkanizacyjne, które wykonujemy w serwisie Nord Auto.

Naprawa opon w Białymstoku

 

Jest to najlepsze miejsce do przeprowadzenia wulkanizacji opon. Z naszych usług skorzystać mogą posiadacze samochodów marki Volvo. Co oferujemy? Prowadzony przez nas serwis opon dokonuje przede wszystkim napraw ogumienia.

 

Wbrew pozorom, do jego uszkodzenia może dojść bardzo łatwo. Wystarczy najechać na kawałek szkła lub innego ostrego elementu, by struktura opony została przerwana. Skutkuje to rozszczelnieniu, przez które zaczyna wydobywać się powietrze. Do takiej sytuacji dojść może również w przypadku niedostatecznego lub nadmiernego napompowania opony. Groźne są też zmienne warunki atmosferyczne. Mocne słońce, deszcz, śnieg (i związana z jego opadami sól drogowa) – wszystko to ma wpływ na stan opon.

 

Jeśli uszkodzenie jest poważne, w większości przypadków konieczna okaże się wymiana. W innych sytuacjach rozwiązaniem będzie wulkanizacja, dzięki której możliwe jest usunięcie drobnych usterek.

 

Profesjonalna naprawa opon

 

Serwis Nord Auto w Białymstoku zatrudnia fachowców z wieloletnim doświadczeniem, dla których serwis opon to chleb powszedni. Wulkanizacja w ich wykonaniu realizowana jest na dwa sposoby, w zależności od rodzaju przerwania opony, a także miejsca, w którym do niego doszło.

 

Oferujemy więc między innymi wulkanizację na zimno. Jest to metoda wykorzystująca specjalnie dobrany wypełniacz chemiczny. Nasi mechanicy umieszczają go w miejscu przerwania, a następnie łączą i uszczelniają oponę. Wulkanizacja na zimno bardzo dobrze sprawdza się w przypadku uszkodzeń punktowych, powstających najczęściej przez najechanie kołem na gwóźdź lub ostry kamień. Taka naprawa opon utrzyma ich szczelność nawet przez kilkanaście miesięcy.

 

W przypadku większych uszkodzeń, wykonujemy wulkanizację na ciepło. Polega ona na odtworzeniu gumy w miejscu przerwania. Specjaliści przeprowadzają pełny proces wulkanizacji, z użyciem specjalnie dobranej mieszanki. W ten właśnie sposób powstaje guma, która następnie ląduje w miejscu uszkodzenia.

 

Żeby uzyskać taki efekt, mechanicy z Nord Auto wykonują dokładną analizę – zarówno rozszczelnienia, jak i samego ogumienia. Tylko wtedy możliwe staje się uzyskanie nowej gumy o właściwościach zbliżonych do ogumienia bazowego. Wszystko to zapewnia doskonałą trwałość na bardzo długi czas.

 

To jednak nie wszystko, ponieważ w naszym serwisie przeprowadzamy również bieżnikowanie opon. Jest to jedna z metod wulkanizacji, polegająca na odtworzeniu zużytego bieżnika. Staje się to możliwe dzięki nałożeniu na niego nowej warstwy gumy o zbliżonych właściwościach. Świeża mieszanka może znaleźć się nawet na bardzo zużytej powierzchni. W ten sposób opona odzyskuje swoją sprawność, a jazda znów staje się bezpieczna.

 

Serwis opon w Nord Auto Białystok to gwarancja wysokiej jakości oferowanych usług. Wieloletnie doświadczenie naszych pracowników pozwala im prawidłowo ocenić stan opon, a także ewentualną możliwość ich naprawy. Jeśli wulkanizacja okaże się możliwa do przeprowadzenia, mechanicy dobierają optymalną metodę dla uzyskania najlepszych efektów.

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również