Klimatyzacja samochodowa

Klimatyzacja samochodowa, jest elementem, który wymaga serwisowania przynajmniej dwa razy w roku. Dzięki temu zabiegowi mamy gwarancję, że instalacja będzie pracowała bezawaryjnie i zadba o nasz komfort jazdy regulując temperaturę.

Zasada działania

Można porównać ją do pracy lodówki. Czynnik chłodniczy krąży w zamkniętym obiegu, w trakcie parowania zmienia się ze stanu ciekłego w parę, dzięki temu zjawisku następuje schłodzenie powietrza w kabinie. Następnie w skraplaczu dochodzi do odwrotnej reakcji i cały cykl się powtarza. Za całość obiegu cieczy w instalacji odpowiada sprężarka zaś za sprawność samej sprężarki olej podawany bezpośrednio do czynnika chłodzącego. Przede wszystkim z tego powodu należy pamiętać o uruchomieniu klimatyzacji raz na parę dni. Teraz wyraźnie widać mnogość urządzeń i skomplikowanie instalacji. Dlatego serwisowanie najlepiej wykonywać dwa razy do roku. W celu uzupełniania czynnika ale także środek smarny który zadba o poprawną pracę.

Poprawna praca klimatyzacji samochodowej

Niepoprawnie działająca klimatyzacja samochodowa utrudni jazdę. Jednak oprócz poprawnej pracy trzeba mieć na uwadze jakość powietrza, którym oddychamy we wnętrzu samochodu. Praca systemu klimatyzacji wraz z biegiem czasu ulega pogorszeniu. Żeby mieć pewność poprawności pracy najlepiej udać się do specjalistów. W przypadku marki Volvo w nowych modelach, sterowanie klimatyzacją jest dokonywane elektronicznie. Jest ono o wiele bardziej zaawansowane i skomplikowane jak w starszych generacjach samochodów. Przede wszystkim dlatego warto mieć na uwadze fachową pomoc, wykwalifikowanych osób. W profesjonalnym serwisie autoryzowanego partnera marki Volvo wykonana zostanie diagnoza, lokalizacja uszkodzeń, specjalistyczne czyszczenie oraz testy działania klimatyzacji. Po wszelkie szczegóły i porady warto skontaktować się z serwisem NordAuto Białystok. Są to specjaliści, którzy pomogą nie tylko w kwestii klimatyzacji samochodowej, ale posłużą fachową pomocą w przypadku każdego modelu Volvo.

Kiedy dokonywać przeglądów i napraw

Częstotliwość dokonywania przeglądów klimatyzacji tak naprawdę zależy od nas. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest wykonywanie ich przed każdym sezonem. Po gorącym lecie zawsze warto sprawdzić czy nie jest potrzebne uzupełnienie czynnika chłodzącego, wykonać czyszczenie. Tak samo po zimnych miesiącach należy sprawdzić poprawność pracy instalacji, żebyśmy nie zostali zaskoczeni w trakcie długiej podróży. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, profesjonalnych porad udzielą fachowcy z serwisu NordAuto Volvo w Białymstoku – warto skontaktować się z nimi.

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również