Wymiana opon Białystok

Choć momentami zima jeszcze próbuje zaskoczyć kierowców, są to zdecydowanie ostatnie próby tego roku. Cieplejsze dni nadeszły, a z nią coroczne obowiązki kierowców. Jeśli ktoś zastanawiał się nad wymianą opon w swoim samochodzie to jest to idealny moment. Trzeba pamiętać, że odpowiednie opony w samochodzie ze względu na porę roku to większe bezpieczeństwo i komfort jazdy. Oprócz dwóch wyżej wymienionych powodów, dodatkowe korzyści to między innymi: niższe spalanie, wolniejsze tempo zużywania opon i krótszą drogę hamowania.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Najważniejszą kwestią w wymianie opon jest ich działanie z czynnikami zewnętrznymi. Opony zimowe oraz letnie charakteryzują się zgoła odmiennymi cechami, które najlepiej działają w konkretnych warunkach. Sucha i mokra nawierzchnia to warunki, z jakimi najlepiej radzą sobie opony letnie. Takie opony lepiej radzą sobie zarówno w kwestii zużycia oraz przy hamowaniu. Po więcej szczegółów warto zgłosić się do serwisu Nord Auto. Posiadaczy Volvo zainteresuje zapewne salon w Białymstoku, który fachowo zajmie się wymianą opon. Oczywiście zdrowy rozsądek to najlepsza ochrona siebie i bliskich, ale trzeba brać pod uwagę elementy mające wpływ na bezpieczeństwo, niezależnie od działań człowieka.

Kiedy wymienić opony na letnie?

Ustalono, że ten moment przypada na czas, kiedy średnia dobowa temperatura nie spada poniżej 7°C. Przy takiej temperaturze opony letnie najlepiej wykorzystują swoje właściwości jezdne. Warto więc przeczekać okres zimowo-wiosenny, aż pogoda się unormuje.

Co jeszcze warto brać pod uwagę w związku z wymianą opon? Należy sprawdzić poziom ciśnienia oraz stan wentyli. Ma to bezpośrednie przełożenie na czas, jakim można się cieszyć z opon i na samo bezpieczeństwo.

Chociaż w Polsce nie ma obowiązku (jeszcze) wymiany opon w zależności od pory roku, to każdy kierowca, który korzysta z samochodu przez cały rok, nie zdecyduje się na ryzyko związane z używaniem tylko jednego rodzaju opon. Jeśli jeszcze nie została podjęta decyzja to warto sprawdzić ofertę w białostockim serwisie Nord Auto.

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również